La Corda De Promo

28 Temmuz 2012 Cumartesi

Bu Benim Şark'ımDinlerken yorulduğum şarkılara inat,dinledikçe hayat bulduğum şarkılarım var benim.En üzgün anlarımda içimi kıpır kıpır eden,içimdeki kuşları bir anda özgür bırakan gökyüzüne,bir parfüm kokusu gibi hatırda kalan çoğu zaman.Gözlerime çöken yağmur bulutlarını def eden güneş ve bana sunduğu gökkuşağı gibi huzur verici,umut dolu.
Bir şarkıdan daha fazlasıymışçasına..Önümde koyu rengiyle gamzeli bir deniz ve saçlarını uçuran bir rüzgâr varmışçasına mutluluk veren.Zamanın rolünü çalıp dertlere çare olabilen..
Şarkılarım var benim,ille de beni anlatan,dahası beni anlayan."Sil gözyaşlarını ve gülümse" cümlesi en çok şarkılara yakışırdı belki dilleri olsaydı..
Ne vakit dinlemeye kalksam onları,sırtımı dayıyorum bir çınara,önümde görmeyi dilediğim her şey..Önce dert yanıp sonra birlikte eğleniyoruz,kimseye ihtiyaç duymadan,yalnızca şarkılarla.
Bazen kimseye yüz vermiyor huzurum,kaçtı mı kaçıyor işte,her çağıranın da yanına gitmiyor,oysa şarkılar nazını seviyor onun,kollarına alıveriyor,birbirlerine nazları geçiyor anlayacağınız,ben de uzaktan onları seyretmeyi seviyorum işte.
Ve bazen bir kayıkta buluyorum beni,denizime sürüklenmişim sanki,kendi yıldızını bul der gibi.Öyle anlarda yıldızım oluveriyor gecenin ritmi.
Ben şarkılardaki beni seviyorum,onların dinlediği ve onların anlattığı beni,ben şarkıları seviyorum beni anlatan ve beni dinleyen melodilerini.

26 Temmuz 2012 Perşembe

Aydede

Ay'ın her evresini severim..Biraz nazlandı fotoğraf kareme girerken ama dostluğunu kazanmayı başardım.O benim nice gecelerimin sırdaşı.

7 Temmuz 2012 Cumartesi

İmkânın İmkânsızlığı


Yazamayınca ölüyorum sanki ben..Yazınca ise kimseye ihtiyacım yokmuşçasına..
Bir mektup yazmak istiyorum,hiç tanımadığım birine.Çılgınca gelebilir,ama ben farkettim ki,sizi tanıyan insanların sizi anlamaya çalışmasını beklemek,daha çok zorlaştırıyor işleri..Bir şeyler ummak,hep kördüğüme sürükler ipleri..
Ve bazen çok düşündüğüm şeyleri düşünmekten vazgeçtiğimde,güzellikler yaklaşıyor bana adeta..Düşüne düşüne karaya varılmıyormuş..Düşünmek için zorlamak,boğulmamak için çırpınmaya benziyormuş..Batıp çıkıyorum, ayrıntılarda boğuluyorum..
Bir nokta var,o noktadan sonra insan ağlayamıyor bile..Bir damla aksa rahatlayacakmışım gibi..
Bir şarkı yazmak istiyorum.İlk şarkım,son şarkıma önsöz olan..
Yalnız kalabilmeli insan..Kendisiyle mutlu olabilmeli..Konuşabilmeli,dertleşebilmeli..Yalnızca kendisiyle hatta..Her an kaçıp gidebilmeli..Elimde bir bavulla yaşamak istiyorum..İçi gitmelerle dolan..
Kitap yazmak istiyorum..Benimle başlayıp benimle biten..Olduğum ve olmak istediklerimi akseden..
Yazmak istediğim o kadar çok şey var ki,anlatmak istediğim ama doğru cümleleri seçemediğim..
Yepyeni bir hayat istiyorum..Gülücüklerden doğan..Mümkün müdür?