La Corda De Promo

10 Haziran 2012 Pazar

Kendimle konuşmalar


Küçüklüğümden beri hızlı giden bulutlardan korkarım,tıpkı dün gibi..Yarım ay ve etrafında koşar adımlı bulutlar..Sahi nereye yetişmeye çalışıyorlar ? Belki ben yanlış yorumluyorum onlar Ay'a serenat yapıyorlar, koşarak şarkılar söylüyorlar ve Ay 'ı utandırıyorlar.Hayır, şuan bu kadar iyimser değilim.
Korkuyorum evet, ne vakit hızlı giden bir şey görsem kafamda on bin baloncuk oluşuyor felaket silsilesi temalı..Hayal gücüm adeta güç gösterisi yapıyor.Hızlı çarpan kapılar,hızlı başlangıçlar kötü değiller mi ? Hem kara haber de tez duyulurdu..
Aslında Yarım ay sebep oldu yazıma.Günlerdir yazıp rahatlamak niyetinde olup gık çıkaramamaktaydım,ısınma turlarındayım anlayacağınız..
Velhasılıkelam gülücüklerime aldanmayın..Hem neden sağır taklidi yapıyorsunuz ki ben avaz avaz bağırırken?
Sorular sormayın mesela.Uzun cümlelerim yok artık..Dudaklarımı kıpırdatmaya yorgunken üstelik..
Fazla bir şey istemiyorum,yalnızca huzur..Herkes gibi,her şey gibi..
Gözlerimi kapatıp tek bir hayal kurmak yetiyor bana..Oysa siz uykumun en güzel yerinde uyandıransınız çoğu zaman meraklı sorularınızla..
Hayal demişken;iki hayalim var..İkisi de birbiriyle yarışamaz "en"im olmak için..Birisi; tek bir ışık altında belki milyonlara belki yıldızlara en güzel şarkımı söylemek,hayır asla ünlü olmak değil..Diğeri ise;her şeyi herkesi geride bırakıp,kendimle baş başa kalacağım,uzun uzun düşünüp belki gülmek zorunda hissetmeyeceğim bir yerde kaybolmak..
Her neyse.. Bunlar;kafasının üzerinden geçen sözcüklerden yalnızca birkaç tanesini seçip cümle kurmaya çalışan birinin karalamaları işte..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder