La Corda De Promo

4 Ekim 2012 Perşembe

Her Neyse.

Ertesi gün için yemek saklamak istersiniz de ona uygun kap,tencere bulamazsınız ya hani,kalakalırsınız düşünceler içinde,o haldeyim ben de..Sanırım düşüncelerimi dökecek bir tencere bulamamaktayım..Yo ! Dostlarımı dahası sevgili kardeşimi görmezden gelemem lâkin içimde bir şeyler eksik. 
Bir puzzle tamamlıyor gibiyim,bir parça üzerine saatlerce düşünüyorum adeta..Eğer son günlerimi bir puzzle'a benzettiysem,bu kez zormuş bu oyun.İçinden çıkamıyorum.Bu parça nerenin olabilir,hangi zamanın?Hangi hayatın ya da? 
Siz de bazen beyninizin artık " bi' sus " dediğini duyuyor musunuz? Ben çok sık duyuyorum bu aralar. E haklı,çok yoruyorum onu. Bugün her şeyden bahsetmek istiyorum.Çocukluk anılarımdan mesela,sevdiğim şarkılardan,belki hatalarımdan,olduklarımdan ve olacaklarımdan..Sonra çıkıp gitmek.Evet bir film sahnesi gibi.. 
Yazıp rahatlayan ben;onca şey anlatmak isterken kelimelerin üzerini örten bir masa örtüsü rolü üstleniyorum şuan.Tıpkı "iyiyim" demek gibi. Bi'yanım hep iyi zaten,bi'yanım hep mutlu,soranların cevabı..Benim plak ve daktilo hayranlığım vardır.Bir de eski fotoğraf makineleri tabi.Ve ilk plağımı aldım.Edith Piaf..Hayâl listesinden birisine tik atmak bile mutluluk verici aslında.Öyle mutsuz yazdığıma bakmayın minicik şeylerden mutlu olurum çocuklar gibi.Eteklerim uçuş uçuş oluverir.Demiştim ya hani,mutluluklarımı yazmaya kıyamıyorum,hüzünlerimse yazdıkça akıyor gözlerimden..Böyle olmasını istiyorum. 
                                                                ... 
İnsan bir dünya..Ve onu ayıran bir ekvator var..Sıcaklarımıza inat buz kesen taraflarımız,hüznümüzün timsali çoğu zaman.Öfkelerimizin,kırgınlıklarımızın.. Farklı mevsimleriz.Yağmurları gözyaşına benzeten bir ben değilimdir,çoğumuzun sonbaharı hüzün.. Kocaman bir neyse ile susturuyorum kendimi..Beni asıl ilgilendiren masa örtüsünün altındakiler çünkü.
Demem o ki; 
Doğruları söylemek gibi kabullenmek de cesaret istiyormuş. Yazdım ve okuyanların bu yazıdan ne anladığını merak ediyorum.Çünkü insan çoğu zaman saçmaladığını sandığı anda gerçekçidir. 
Ben mi? Ben bu yazıda puzzle'ın bir parçasını anlattım size.Oysa halâ nereye ait olduğu konusunda en ufak bir fikrim yok. 
Sadece ülkemizin ve insanlığımızın artık bu buhrandan çıkması dileğimle..Hoş kalın..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder