La Corda De Promo

28 Eylül 2013 Cumartesi

Anlatabildiğim kadarım.

 

Düşün ki elinde haddinden fazla bozuk para var. Bir yerlerde o parayı saklamak istiyorsun. O kutuyu açtıkça mutlu olmak... Ama sığmıyor paralar. İşte durum bu. Sen ne anlatmak istersen iste , nasıl anlaşılırsan o kadarsın çoğu zaman. Yok. Olmuyor. Fazlasını almıyorlar. Çoğu zaman almak istemiyorlar esasen. Sen mühim bir şey yapıyorsun dostum. Kendini açıyorsun. Mahremini.Çünkü benliğini. Ama seni sen olarak değil de , seni kendi benliğindeki gibi kabul ediyor. Koymuyor mu sana da hı? Bana çok koyuyor be. 
  Birini tanımak öyle kolay değil. Ta-nı-mak. Bu bir hayatı benimsemek değil de ne? Kolay olur mu hiç? Sen benim kıvrımlarımı bilmedikten sonra, kuytu köşelerimde dolaşmadıktan sonra tanımış olur musun? 
  Kimi tanıyorsun düşündün mü hiç? Tanımak değil de keşfetmek desek ya şuna. Her defasında seni şaşırtabilen bir varlığı nasıl tanımış olursun ki? Tanımak değil o,kat'iyen. 
  İşte ben birini tanımak istemiyorum. Tanımak çok keskin. Yanılma payı bırakmıyor ki insana. Ben keşfedilmek istiyorum ama daha çok keşfetmek. Çünkü ben yanılmak istiyorum. Gün gelir de şaşırtırsan beni,keşfetmek o vakit anlam kazanacak.
   Bizler kimseyi tanımıyoruz esasen. Ama biz çok şeyi keşfettik.
  Keşifleriniz size mutluluk getirsin sayın 'okur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder